Sulmohen stacionet policore në Kumanovë dhe Tetovë

0
796

Policia Maqedone

Në një interval kohorë prej një orësh janë sulmuar dy stacione policorë në vend. Bëhet fjalë për stacionet policorë në Kumanovë dhe Tetovë.

Në Kumanovë jo-zyrtarisht mësojmë se stacioni policorë është sulmuar me bombë kashikara, megjithatë nuk ka informata për viktima në njerëz.

Edhe stacioni policor në Tetovë ka qenë cak i sulmit me bomba. Raportohet se bombat kanë shpërthyer brenda objektit të policisë. Gjithashtu raportohet se nuk ka viktima në njerëz, por se është shkaktuar vetëm dëm material.Alsat-M

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu