Sulmohet redaksia e një gazete satirike në Paris- vriten 11 persona!

0
641

-

Redaksia e revistës satirike franceze “Charile Hebdo” është sulmuar sot nga dy përsona të armatosur që kanë lënë të vrarë disa persona. Agresorët thuhet se kanë qenë të armatisur me kallashnikov dhe kanë hapur zjarr të pandërprerë. BBC njofton se revista në fjalë ka provokuar edhe më herët me trajtimin e lajmeve dhe përdorimin e karikaturës. Raportohet se një nga tweet-et e fundit konsistonte në një karikaturizim të liderit të ISIS, Abu Bakr al-Baghdadi.

 

Lajmi i fundit i agjensive botërore të lajmeve thekson se tash për tash janë numëruar 11 të vrarë nga ky sulm barbar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu