E hënë, 17 Janar, 2022
Kreu Etiketimet Sigurimi

Etiketim: sigurimi

Sigurimi komunist survejonte familjarët e Ahmet Zogut

0
  Fakte të pabesueshme dhe të paimagjinueshme. Të njohura, por edhe befasuese deri në çudi. Këto janë konkluzionet e fundit, kur në dorë na mbërrijnë...

“Gestapo-Müller”?, në Shqipëri si kapiten sigurimi

0
Myler-Gestapoja jeton në Shqipëri", ky ishte titulli sensacional i revistës së përjavshme gjermane "Stern" në janar të vitit 1964. Fakti bëri zhurmë të madhe...

Infiltrimi i Sigurimit te Fronti i Rezistencës

0
Mark Dodani | 07/02/2009 Rrëfimi i ish-punonjësit të Sigurimit, Mark Dodani, për lojën e agjentëve të fshehtë (Vijon nga numri i kaluar) Ndërsa në pjesën e kaluar...

Sigurimi: Si lindi dhe u organizua Fronti i Rezistencës

0
                                    Rrëfimi i Mark Dodanit për veprimtarinë e elementëve antikomunistë në fund të viteve '40. Elementët antikomunistë që vepronin në Shqipëri pas instalimit të regjimit komunist,...