Takohen Kurti e Mustafa – përafrojnë qëndrimet

0
632

Kanë mbetur edhe dy ditë deri te seanca konstituive, mirëpo ende nuk është arritur një marrëveshje finale për bashkëqeverisje.

Megjithëkëtë “Zëri” merr vesh se lideri i LVV-së Albin Kurti dhe kreu i LDK-së Isa Mustafa janë takuar para pak orësh, për të diskutuar rreth marrëveshjes finale. Një gjë të tillë e ka konfirmuar edhe deputetja e rizgjedhur e LDK-së, Valentina Bunjaku.

“Kontaktet komunuiktimet e takimet nuk janë ndalur dhe vazhdojnë. Edhe sot kemi kontaktuar, këto nuk ndalen asnjëherë, këto takime nuk janë lajm, lajm do jetë rezultati e këto ne i presim me gëzim edhe më shumë se ju”, ka theksuar Kurti.

“Zëri” mëson se nesër do të ketë sërish takim mes liderëve të dy partive, Albin Kurtit e Isa Mustafës.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu