Të arrestuarit në operacionin “Monstër” në gjykatë (FOTO)

0
750

Shkup, 2 maj – “Ndaj 5 personave është ngritur padi penale për veprën penale ‘terrorizëm’. Prej tyre 2 janë në arrati. Terrorizmi është kërcënim serioz për tërë botën. Republika e Maqedonisë nuk është e izoluar në këtë aspekt. Maqedonia si vend merr pjesë në të gjitha proceset që kontribuojnë në paqen globale botërore”. Kështu deklaroi sot në konferencën për mediat ministrja e Punëve të Brendshme, Gordana Jankullovska.

Ajo më tej theksoi se prania e Maqedonisë në Afganistan që për kokë banori është e pesta për nga participimi i ushtarëve e vendosin shtetin në hartën e vendeve të cilat mund të jenë potencial për individë të orientuar terrorist ose grupacione terroriste.

“MPB syçelë e ndjek situatën në terren. Për fat të keq bota deri në këto monente nuk ka gjetur përgjigje adekuate ndaj terrorizmit”, theksoi mes tjerash Jankullovska.

Pushteti Sllavomaqedon arrestimeve të 20 Shqiptarve deshiron ti jap ngjyr Islamike që të fitoj dhe mbështetjen e Bashkimit Evropjan në këto momente të renda që po kalon Macedonia me fqinjin e saj Greqin e cila në asnje menyr sdo e njof ekzistencen e shtetit macedon.

Macedonia esht ngarkuar dhe me Problemet Etnike në vend për shkak të rritjes së Nacionalizmit të Sllavomacedoneve të cilet në asnje menyr sduan të pajtohen që Shteti Macedon të jet i përber dhe nga Shqiptaret.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu