Të gjithë personat që kanë hyrë në Kosovë nga 1 shkurti, do të kontrollohen

0
514

Komiteti për Koordinimin dhe Vlerësimin e Situatës epidemiologjike me Covid -19 ditëve në vijim do të kërkojë kontrollimin e gjithë personave që kanë hyrë në Kosovë pas 1 shkurtit, nga shtetet tjera ku ka raste të konfirmuara me koronavirus

Ky institut ka marr listën e të gjithë udhëtarëve që kanë hyrë në Kosovë.

Një mas e tillë po merret për tu mbrojtur nga virus, e për ta ndaluar përhapjen e tij në vend.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu