Televizioni Katalonjës TVC, dokumentar për Shqipërinë në vitit 1988 (VIDEO)

0
1168

Tirana 1988

Në vitin 1988 Televizioni Katalonjës TVC, realizon një dokumentar 30 miutësh në Shqipërinë komuniste me titull origjinal “Albània: al marge de tot”, në shqip Shqipëria: Veças të gjithëve.

Dokumentari tregon jetën reale në Shqipëri,  karakteristikat e regjimit komunist në këtë vend, ekonominë, mbrojtja dhe zakonet e popullsisë, vetëm dy vite pas vdekjes së Enver Hoxhës.

[youtube url=”https://www.youtube.com/watch?t=365&v=5FT0YwL-xcw” width=”560″ height=”315″]

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu