Tërmeti në Prishtinë ishte i shkallës 5.0

0
976

harta-e-zonave-ku-pati-termet

Para pak minutash Kosova pati një tërmet i regjistruar 5.0 shkallë

Lëkundjet ndodhën në mes të Serbisë-Kosovës dhe Maqedonisë, shkruan Express.

Në uebfaqen e cila regjistron tërmetet në të gjithë botën, shkruan se Prishtina u godit nga dy tërmete.

Para 40 minutash një tërmet i shkallës 5.3 kishte goditur zonën Çair të Maqedonisë.

 

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu