Thaqi homazhe te varri i Rugovës: Ishte personalitet sakrifikues

0
960

thaqi-tek-varri-i-rugoves

Presidenti i Kosovës Hashim Thaqi për nder të festës së 28 Nëntorit , Ditës së shpalljes Pavarësisë së Shqipërisë, ka bërë homazhe dhe ka vendosur lule tek varri i Presidentit Ibrahim Rugova .

Me këtë rast, Thaqi ka lartësuar figurën e presidentit Rugova, duke thënë se vlerësimi për të është në kuadrin më të lartë, për personalitetin e tij sakrifikues , internacionalizimin e çështjes së Kosovës dhe për liri e pavarësi.

‘’Në kuadër të festive të nëntorit sot e nderojmë me përgjegjësinë më të lartë shtetërore presidentin e parë të republikës së Kosovës z. Ibrahim Rugova për personalitetin e tij sakrifikues, për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës , për angazhimin e tij maksimal në internacionalizimin e çështjes së Kosovës”, tha Thaqi.

thaqi-tek-varri-i-rugoves

isa-thaqi

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu