Thaqi: Sapo i telefonova Vuçiqit, e urova për zgjedhjen e tij president

0
961

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaqi ka uruar përmes telefonit homologun e tij, Aleksandër Vuçiq për zgjedhjen e tij si presidenti i ri i Serbisë.

Këtë e ka bërë të ditur vetë Thaqi përmes një postimi në llogarinë e tij në “Facebook”.

“Sapo zhvillova një bisedë telefonike me Presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, të cilin e urova për detyrën e re”, ka shkruar Thaqi.

Ai po ashtu ka thënë se diskutuan për vazhdimin e dialogut dhe normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

“Gjithashtu, diskutuam dhe u pajtuam të vazhdojmë dialogun për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, si dhe të punojmë bashkërisht për zgjidhjen e të gjitha çështjeve me interes të ndërsjellë”, ka shkruar tutje ai

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu