Trazirat në SHBA, humbin jetën 4 persona dhe arrestohen 52 protestues

0
1032

Katër persona kanë humbur jetën dhe 52 të tjerë janë arrestuar, gjatë protestave të zhvilluara orët e fundit në Capitol Hill të SHBA-së.

Shefi i Departamentit të Policisë Metropolitane Robert J. Contee ka deklaruar se mbështetësit e Presidentit Donald Trump sulmuan Kapitolin në një përpjekje për të ndaluar Kongresin nga certifikimi i Presidentit të zgjedhur Joe Biden në zgjedhje.

Contee është shprehur se 47 nga 52 të arrestuarit kishin të bënin me shkelje në Bashkinë Muriel Bowser, ndërsa nga 26 të tjerë i janë persona të arrestuar në bazat e Kapitolit të SHBA.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu