Treni i Kralevës hyn në Mitrovicë pa leje të autoriteteve kosovare (Video)

0
917

Treni që u nis nga Beogradi drejt veriut të Mitrovicës nuk ishte as i pari e as i fundit që mori rrugë drejt Kosovës nga shteti serb.

Edhe para të shtunës por edhe dy ditëve të fundit, dy herë në ditë, një tren lëvizë nga Kraleva e Serbisë për në Mitrovicën e Veriut, njofton Klan Kosova.

Kjo po ndodh madje pa lejen e autoriteteve kosovare dhe ky Tren dhe ate dite levizi pa probleme kur ne Media ishte bere buje qe ndalem Trenin e Serbis.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu