Trump i drejtohet masës si President: Koha që amerikanët të bëhen bashkë

0
927

trump-donald

Presidenti i ri amerikan Donald Trump është shprehur i emocionuar para masës menjëherë pas rezultateve të cilat nxorën atë si President.

“Sapo pranova një thirrje nga sekretarja Clinton, ajo na uroi neve për fitoren dhe unë e urova atë për kampanjën me shumë punë. Ne i jemi falënderues për shërbimin që i ka bërë ajo Amerikës si sekretare e shtetit”, ka thënë Trump.

Ai ka thënë se do të punojnë që ta realizojmë ëndrrën amerikane. Duke shtuar se  t’i mbështes projektet e secilit popull në botë. Cdo amerikan do ta ketë mundësinë ta realizojë ëndërrën e tij.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu