Turp, nuk guxojnë ta dënojnë terroristin serb Gavriqin

0
974

Gavric 1

Si është e mundur ë pas më shumë se një vitt, prej kohës kur u kap në flagrancë terroristi serb Gavri, ende nuk ka një vendim gjyësor. Ndërsa, për shqiptarët, që kanë shtënë me armë në Dobrosin, pas pasoja në njerëz ndaj objektit të policisë, janë dënuar si terrorista një grup shqiptarësh, po në shtetin e Kosovës!

Me kë janë këto institucione me Serbinë e Rusinë apo me Amerikën ?

“Udhëtimi zyrtar nuk ka qenë i njohur për ne dhe kështu nuk kemi pasur mundësi t’iu informojmë për shtyrjen e seancës. Mungesa e anëtares së trupit gjykues e pamundëson mbajtjen e shqyrtimit gjyqësor”, ka thënë Shahadije Gërguri kryetare e trupit gjykues.

Slobodan Gavriq akuzohet për veprën penale të terrorizmit kur ai ishte kapur me mbi 12 kg eksploziv në vitin 2014n në lagjen Arbëria.

Ministri i brendshëm Skënder Hyseni kishte thënë disa ditë pas këtij arrestimi se përmasat e këtij eksplozivi do të ishin fatale.

Seanca e radhës është caktuar për muajin prill.

Kurse po keta Gjykates Shqiptaret si albin Kurtin, Albulena Haxhiun dhe Nonika Kaden, i denon per nje Gaz Lotsjelles dhe i sjellin te lidhur dhe i denoin me procedira te shepita.

Populli po pyet per dite se si ka mundesi qe serbet sguxon askush ti prek as per krime Lufte, as per terrorizem, as per Kontraband dhe kur vrain Police te Kosovës, lirohen ne munges fakteve ?

Gavriq Sllobodan 1

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu