UDB-ashi: Fatmir Sheholli u tregon serbëve se pse po ikin masovikisht kosovarët!

1
1696

Fatmir Shehollovic

Për ikjen masive të kosovarëve nuk mbet kush pa folur, ndërsa mediat serbe së fundi kanë filluar t’i japin hapësirë kësaj teme duke zgjedhur me kujdes edhe ata që e analizojnë atë.

Normalisht, se Fatmir Sheholli, ish agjent i UDB-së jugosllave është zgjedhur nga një televizion serb që të analizojë ikjen e madhe të kosovarëve këtyre javëve të fundit.

Duke u prezantuar si analist nga Kosova, Sheholli ka thënë se ikjen e sheh te mos zbatimin e udhëzimeve të raportit të progresit të BE-së nga autoritetet në Kosovë.

“Mos zbatimi i këtyre udhëzimeve të këtij raporti ndërkombëtar i cili flet për situatën e rëndë në Kosovë sot si rezultat e ka largimin masiv të qytetarëve të Kosovës, prej të cilëve 99 % janë shqiptarë, ndërsa një përqind janë nga komuniteti RAE”, ka thënë Sheholli për RTV Puls, transmeton Indeksonline.

Ai e ka hedhur poshtë edhe mundësinë që përmes rezolutës së miratuar në Kuvendin e Kosovës të ndalohet kjo ikje masive.

Sheholli ka insistuar që ikja masive mund të kuptohet nga statistikat që gjenden në raportet ndërkombëtare të organizatave ndërkombëtare që flasin për rritjen e papunësisë dhe varfërisë ekstreme.

1 Koment

 1. ASPAK BEFASUESE!!!
  (Blerim Shala, kalon në LDK).
  “…E paska gjet luga vegshin”!
  (Popullore).
  -Ndërsa, për takimet me s.Millosheviqin, të “Blerimit”, – e “blerimëve ” të tjerë si I. Pjetër Rugoja, Veton Surroi, Fehmi Agani i ndjerë, -dhe krejt soji i tyre i mjerë -fajtorë janë SHP i UÇK-së, që pastaj gjatë luftës i kanë lejuar këta “politikanë mendje-ndritur”, të marrin “hisen” e tyre me pjesëmarrjen në Rambullet, Vjenë e gjetiu-madje pas luftës arritën aq shumë t´u besojnë sa pa pikë mençurie, – i lejuan të futen si mish i keq edhe në udhëheqje të partive të tyre.
  -Siç po shihet, teoria e njohur e “marrjes së kalasë nga brenda” , për spiunët e Serbisë-funksionoj fort me sukses!…
  -Të gjitha këto prapakthime politike-diplomatike i kanë për pasojë dhe prapakthimet tjera të kësaj historie tragjiko-komike të ikjes, ikjes, ikjes -prej vendit tonë; ndërsa të tjerët po i fërkojnë duart, po kënaqen, po shpresojnë që, vërtetë Kosovën do ta bëjnë multi-etnike, apo me nder jush muti-etnike!!!
  -Besoj, lexuesve ju kujtohen përpjekjet e diplomatëve ndërkombëtarë për t´i bërë “kosovarët” bashkë, në politikat e tyre; ata si zakonisht, nuk e kishin as e kanë hallin për ne shqiptarët, Kosovën dhe Viset tjera shqiptare; por me NJËSIMIN pacifisto-titist-pjetër rugoviq-jane, e dinin mirë se shqiptarët do t´i godasin për vdekje; ia shtuan kësaj dhe fitoret politike të Salut , mikut të Serbisë, -për Shqipërinë ishin katastrofale, do t´i godisnin siç i goditën aq sa s´ka ku shkon më zi!!!
  -Tash, shpresoj po e shohim ne shumica e shqiptarëve, -kush ishin, janë dhe do të jenë armiqtë dhe puthadorët e tyre shqipfolës-të këtyre klikave reaksionare; kush ia bëri dhe po ia bën hendeqet e pista kombit tonë, prandaj të mos vajtojmë, të mos dëshpërohemi; jo vetëm të konstatojmë…, por mbi të gjitha . të organizohemi fort- që kësaj mortaje, me prapavija të poshtra anti-shqiptare dhe “njerëzore”, t´ia heqim jo vetëm udhëheqjen nga postet e larta të pushtetit në Atmëmëdheun tonë,-por të punohet për të ecur përpara shqiptarisht , pastaj, të gjithë besëprerët e besëprerat e popullit të japin llogari, para popullit,-për të gjitha këto turpe e krime që kanë bërë ndaj Shqipërisë dhe kombit shqiptar.
  8 Shkurt. 2015

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu