Vajza e El Chapos, me maskë me imazhin e babës, paketon ndihma për meksikanët e varfër

0
977

E bija e El Chapo-s është shfaqur së fundmi duke mbajtur maskë koronavirusi me fytyrën famëkeqe të të atit, teksa përgatit pako me ndihma për të varfërit e Meksikës.

38 vjeçarja Alejandrina Guzman, kishte publikuar pamje në mediat sociale duke përgatitur kutitë e mbiquajtura “Furnizimet e Chapos” që do të shpërndahen në qytetin e Guadalajara, në perëndim të Meksikës.

E bija e ish-kreut të kartelit famëkeq të drogës në Sinaloa mban maskën teksa përgatit pakot me letra higjenike, ushqime dhe artikuj të tjerë, së bashku me disa gra të tjera.

Edhe koleget e saj mbajnë maska me fytyrën e El Chapos, ndërsa fytyra e tij duket e stampuar dhe në kutitë e ndihmave.

Teksa gratë janë duke dezinfektuar duart, një zë burri i pyet nëse i përgatitën “Chapo dispensas” (furnizimet e Chapo-s).

Bija e mafiozit shpjegon më pas se kutitë do t’u jepen njerëzve më në nevojë gjatë krizës së koronavirusit dhe kryesisht më të moshuarve.

Alejandrina Guzman ishte në faqet e para të gazetave këtë vit për martesën ekstravagante me Edgar Cazares.

https://www.mirror.co.uk/news/world-news/el-chapos-daughter-wears-coronavirus-21877781#ICID=OffSiteVideo

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu