Varroset i vrari në aksionin e Kumanovës (FOTO)

0
939

Nusret Kaloshi

Sot në Shkup iu dha lamtumira e fundit Nuset Kaloshit i cili u vra në aksionin e Kumanovës nga policia Maqedonase.

Nustret Kaloshi ka qenë pjestar i UÇK-së në luftën e vitit 2001.

Nustreti gjith jetën e tijë ja ka kushtuar Kombit Shqiptar, ai ka luftuar heroikisht për çlirimin e tokave Shqiptare.

Në këtë aksion mbetën të vrarë 10 Ushtarë nga Ushtria Çlirimatre Kombëtare dhe 8 policë Maqedonas.

Kaloshi

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu