Vendim: Nga nesër mbyllen të gjitha Parqet në Kosovë

0
571

Ministria e Punëve të Brendshme pas situatës së krijuar së fundmi me Covid-19, dhe me frekuentimet e shumta të qytetarëve pas përmirësimit të motit të parqeve të ndryshme, ka marrë vendim për mbylljen e tyre që nga dita e nesërme.

Kjo është bërë e ditur nga kjo ministri, duke thënë se nga ora 08:00 deri në ora 20:00 ato do të mbyllen dhe se policia do të jetë në të gjitha pikat ku janë parqet dhe nuk do të lejojnë asnjë qytetarë që t’i frekuentojnë.

Nga nesër do të mbyllen të gjitha parqet nëpër të gjithë qytetet në Republikën e KosovësGrupi Ndërinstitucional për…

Gepostet von Ministria e Punëve të Brendshme dhe Administrates Publike am Freitag, 20. März 2020

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu