Vendimi i Gjykatës Kushtetuese: Nga partia e Kurtit thonë se kanë vendosur ta shtyejnë protestën

0
509

Zyrtarja e lartë e Lëvizjes Vetëvendosje, Vlora Haxhimehmedi ka njoftuar se VV e ka shtyer protestën për shkak të vendimit të Gjykatës Kushtetuese.

Tash e disa javë është bërë presion i madh nga aktivistë e qytetarë për të dalë në protesta. Kjo u shtua sidomos dje pas paralajmërimit për seancë të jashtëzakonshme për të shtunën me 2 maj. Mirëpo, masa e përkohshme e vendosur nga Gjykata Kushtetuese sot, sigurisht se e shtynë protestën. Ndërkohë, puna e përditshme dhe përgatitjet tona vazhdojnë”, ka shkruar ajo në Facebook.

Reagimi i plotë:

Masa e shtyn protestën

Të dashur anëtarë të Lëvizjes,

Tash e disa javë është bërë presion i madh nga aktivistë e qytetarë për të dalë në protesta. Kjo u shtua sidomos dje pas paralajmërimit për seancë të jashtëzakonshme për të shtunën me 2 maj. Mirëpo, masa e përkohshme e vendosur nga Gjykata Kushtetuese sot, sigurisht se e shtynë protestën. Ndërkohë, puna e përditshme dhe përgatitjet tona vazhdojnë.

Ju përshëndes.

Vlora Haxhimehmedi
Sekretare Organizative

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu