Vërtetoi për dëmet që shkakton vaksina tradicionale, shkencëtari vritet para dy vajzave të tij

0
1024

Duke hulumtuar vaksinat për më shumë se një dekadë, është shumë e lehtë të shohësh se si retorika që zakonisht e dëgjojmë në rrethet e zakonshme nuk është e vërtetë. Ne jetojmë në një epokë ku qindra, nëse jo, mijëra shkencëtarë po e vënë në pikëpyetje sigurinë e barnave të shumta, përfshirë vaksinimet.

Një studim i ri i botuar në revistën EbioMedicine përshkruan këtë pikë, duke theksuar në hyrje:

Për më shumë se dy dekada, një shumësi e vaksinave janë shfaqur në vende të ndryshme, përfshirë Francën, përfshirë edhe disa shtete që janë të shqetësuara rreth efekteve të dëmshme që kanë si dhe duke ulur besimin në autoritetet shëndetësore, ekspertët dhe shkencën (Larson et al., 2011).

Ky është një problem i madh aktual në shkencë, autori Tristan Beaudette ka shkruar një artikull dy vjet më parë lidhur me çështjet që aktualisht pllakosin shumë shkencëtarë që kanë filluar të shikojnë studimet e tyre.

Shkenca që na ka mësuar deri më tash se vaksinimet janë të sigurta është praktikisht jo e vërtetë dhe ka shumë prej atyre  që tregojnë se ato në fakt janë të dëmshme. E vërteta është se jo të gjitha  vaksinat që janë testuar janë plotësisht të sigurta.

Arsyeja kryesore përse Kongresi amerikan në vitin 1986 e kishte hequr nga përdorimi vaksinimin ka qenë dëmi i cili ka shkaktuar, raportoi “Anonymous”, transmeton Periskopi.

Pasi shkencëtari kishte gjetur shumë prova shkencore të cilat argumentojnë se përdorimi i vaksinave në fakt nuk ndihmon shëndetin e fëmijëve por vret sistemin imunitar të tyre, ai disa ditë më vonë vritet para dy vajzave të tij derisa ecte në parkun shtetëror të Malibu Creek në Kaliforni. Viktima u identifikua  si 35-vjeçar, i quajtur Tristan Beaudette, një shkencëtar nga Irvine.

“Duket se viktima ishte në kamping me anëtarë të familjes dhe asnjë person tjetër nuk u lëndua gjatë kohës kur ndodhën të shtënat”, tha policia e LA. “Nuk ka informacion që flet për të dyshuarin. Nuk ka asnjë motiv deri më tani për krimin”.

Beaudette ishte një i diplomuar si instruktor i studentëve ku punoi në disa projekte kërkimore që u fokusuan në prodhimet farmaceutike dhe vaksina.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu