Veteranët e luftës së UÇK-së sot marrin pensionet

0
1104

Lajm i mirë për veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. sigurohen Pensionet dhe per Dhjetorin.

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi, përmes një statusi në Facebook, njofton se pas kursimeve që i kanë bërë dhe mundësive për kursime të mëtejshme në disa kategori, si dhe konsultimeve me Ministrinë e Financave, sot do të bëhen pagesat e pensioneve për të gjithë veteranët e Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu