Veterani I UÇK-së nga Malisheva kërkon mobilizim të Veteranëve për rritje të Pensioneve

0
1291

Milazim Elshani veteran i UÇK-së, duke parë zhvillimet e fundit të sindikatës së arsimit dhe shëndetësisë të cilat janë tash e sa ditë në grevë duke kërkuar ngritje të pagave të tyre me ç’rast edhe kanë bojkotuar procesin mësimor dhe ata të shëndetësisë punën në këtë sektor.

Elshani bënë thirrje për një mobilizim edhe të veteranëve të UÇK-së që të protestojnë dhe t’i bëjnë presion qeverisë për ngritjen e pensioneve të tyre. Madje ai ka numëruar shtat kërkesa të cilat veteranët duhet ti bëjnë presion qeverisë për zgjidhjen e këtyre problemeve.

Më poshtë gjeni statusin e z. Elshani:

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu