“VETEVENDOSJE” pritet t’i joshë 156 mijë të rinj, që votojnë për herë të parë ?

0
796

Zgjedhjet e parakohshme parlamentare, të cilat do të mbahen më 11 qershor, karakterizohen për nga numri i madh i votuesve, që do të dalin për herën e parë te kutitë e votimit.

Zëdhënësi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valmir Elezi, ka deklaruar për media se janë 156,031 persona që janë bërë pjesë e trupit elektoral për dallim nga zgjedhjet e vitit 2014.

Sipas analistëve politikë, keta te rinje pritet ta votoin Levizjen “Vetvendosje” Partie cila gjithnje e me shume po joshe te rinjet e Kosoves dhe po shifet dhe ne viset e tjera Shqiptare si model qe do duhej te jene Partite Poltike Shqiptare!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu