Videoja e përplasjes së ambasadorit me dy deputetet e Vetëvendosjes

0
895

Bosch

Dy deputetet e Vetëvendosjes Albulena Haxhiu dhe Puhie Demaku nuk kanë dashur të dëgjojnë argumentet e ambasadorit holandez në Kosovë, i cili po u fliste për argumentet pro votimit të Gjykatës Speciale.

Në videon e realizuar nga televizioni Rrokum, Ambasadori Robert Bosch shihet në hollin e Kuvendit të Kosovës ka zhvilluar një bashkëbisedim me dy deputetet, derisa ato të fundit i kanë thënë atij se ato janë përfaqësuese të popullit derisa ai është vetëm një ‘ambasador’.

Në këtë diskutim tentuan të ndërhyn edhe deputetët Rexhep Selimi dhe Zafir Berisha por se shpejt u bën pishman. Dukej se nuk kishin nevojë për ‘informacione’ shtesë rreth Gjykatës.

[youtube url=”http://www.zeri.info/aktuale/39078/videoja-e-perplasjes-se-ambasadorit-me-dy-deputetet-e-vetevendosjes/” width=”560″ height=”315″]

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu