Vllasi në aheng me “shljivovic” dhe këngën e “Vidovdanit” në mes të Beogradit

0
945

Azem Vllasi, ish-politikani i njohur kosovar gjatë sistemit ish-jugosllav, aktualisht këshilltar i kryeministrit Hashim Thaçi është kapur nga paparacit serb parmbrëmë në një nga kafenetë e Beogradit, duke shijuar rakinë “Shljivovica serbe” dhe duke ndjerë e kënduar këngën serbe “Vidovdan”.
Kështu raportuan sot disa nga mediat serbe, duke nxjerrë edhe fotografi nga ahengu ku Vllasi shoqërohej nga muzikantët në një nga kafenetë e mirënjohura të Beogradit.
Regjistrimi i pamjeve të jetës së natës së Vllasit në kryeqendrën serbe ka ndodhur parmbrëmë rreth orës 23, nënvizuan sot disa gazeta serbe. “Disa thanë se kishte pirë një litër raki dhe akoma ishte i etur. Vllasi nuk ka mundur të durojë, ashtu që edhe ka kënduar, as më pak e as më shumë, por Vidovdanin serb.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu