Vrasja ne Istog: Polici Izet Demaj ishte rastesi ne vendin e ngjarjes

0
2293

Dalin ne Opinion te dhena te tjera per vrasjen ne Istog ku humbi jeten Polici Izet Demaj dhe Kamer Metaj i cili kishte hyre ne Banken NLB, per te plaqkitur simbas Deshmitarve Okular.

Ismet Demaj simbas Deshmitarve nuk ishte fare ne detyr dje ne kohen e caktuar por kishte dal per pune Familiare me Bashkshorten e tij sepse ne Darke ishte i ftuar ne Dasmen e Families se Haki Rugoves, Krytarit te Komunes se Istogut.

Per Izet Demaj, kjo dite ishte dite e pa fate sepse kishte dalur per pune te tia, ishte dreituar ne Automatin me te afert te marre para dhe pasi terheq parat e duhura, kthen te marre nje Zarf ne NLB, por ne ate moment, Kamer Metaj, pasi kishte marre nje shume te Hollash ne ate Banke dhe po tentonte te dilte nga Banka, ne dere has me Policin Izet Demaj dhe simbas gjitha gjasave, ne efekt frige, i shkrep dy Plumba ne dtreitim te Policit ku dhe bije per toke, Kamer Metaj kthehet dhe njehere brenda por vendos te largohet nga Banka ku ne rruge has ne Policin qe tani ishin grumbulluar rrethe Bankes dhe ne ikje e siper, vritet dhe Kamer Metaj, me nje plumb pas shpine dhe me pas nje ne Gjoks, pasi ishte i shtrir per toke.

Izet Demaj mbrem duhej te ishte sebashku me Familien e tij ne dasem te festoi siq festuan brem Familia Rugova, Ismet Beqiri, Lutfi Haziri dhe Djali i Isa Mustafes ne Hotelin FELIX ne Istog.

Pavarsishte rastit Tragjik, Ismet Beqiri, Lutfi Haziri dhe Djali i Isa Mustafes, sebashku me Familien Rugova, festuan deri ne mjesin e sotem ne Hotelin FELIX me kenge dhe valle pa e prishur terezin e tyre.

r.b

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu