Vuçiq: Me Asociacionin asnjë polic shqiptar s’mund të shkelë në Veri

0
789

Kryeministri në largim i Serbisë, Aleksander Vuçiq ka thënë se marrëveshja e arritur për Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe, ishte një marrëveshje shumë e mirë për Serbinë duke pasur parasysh rrethanat.

Ai ka thënë se me marrëveshjen e arritur në Bruksel kanë siguruar që të gjithë policët në veri të Kosovës të jenë serbë dhe që asnjë shqiptar të mos mund të shkel në atë pjesë.

“Asociacioni është pjesë e rëndësishme e Marrëveshjes së Brukselit. Ne arritëm që të gjithë punonjësit e policisë të jenë serbë dhe asnjë shqiptar nuk do të shkel në veri”, ka deklaruar Vuçiq në një intervistë për TV Pink./lajmi.net

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu