VV dëshmon “kapjen” e RTK-së! (Foto-dëshmi)

0
851

RTV i Kunatave

Lëvizja Vetëvendosje përmes një aksioni simbolik i ka dëshmuar punësimet e të familjarëve dhe militantëve të anëtarëve të PDK-së, përmes të cilëve Vetëvendosje pretendon se është “kapur” televizoni publik nga anë e PDK-së, pranda sipas tyre ky televizion çdo veprim të PDK-së po e paraqet si akt heroik dhe çdo veprim të opozitës po e paraqet se degradues.

“PDK-ja për ta marrë nën kontroll politikën redaktoriale të RTK-së, së pari është dasht ta “kap” apo ta vëjë nën kthetra këtë medium përmes punësimit të personave të afërt dhe familjarëve të këtyre politikanëve… Në anën tjetër e keni Hashim Thaçin, Shaip Mujën, Vlora Citakun, Bekim Haxhiun, Azem Sylën, Bekim Qollakun, Abelard Tahirin, Xhevahire Izmaku dhe shumë zyrtarë të tjerë të punësuar dhe i kanë ngritur në detyure, duke filluar prej kunatave, motrave, burrave, grave, vëllezërve dhe të afërmve të tyre”, ka deklaruar anëtari i Vetëvendosjes, Frashër Krasniqi.

RTK 1

RTK 2

RTK3

 

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu