Ylber Ndrecaj: “Artan tradhtari”

0
1056

Ylber Ndrecaj

“Artan tradhtari”. Ky është postimi i shkurtë që ka bë dje në “facebook” Ylber Ndrecaj, vëllai i Mirsad Ndrecajt, i cili bashkë me Beg Rizajn u vranë në rrethana të dyshimta më 10 maj në konfliktin e Kumanovës.

Ai nuk ka bë sqarime plotësuese se për cilin “Artan” e ka fjalën, mirëpo botërisht është e ditur se një Artan përmendej bashkë me kryetarin e një partie në Maqedoni, si persona të cilët kanë tradhtuar pjesëtarët e grupit të Kumanovës, duke ju premtuar se nëse ndërpresin luftimet, do të priten nga ekipe të OSBE-së e jo nga policia maqedonase. “Lajm” brenda ditës do të bëjë tentime për të kontaktuar me vëllanë e Mirsad Ndrecajt për të mësuar se për cilin Artan e ka pasur fjalën kur ka bë postimin “Artan tradhtari”.

Fjala esht per Artan Grubin nga Shkupi i lidhur ngushte me Klanin e Shkupit të cilet kontrolloin BDI-ne nepermjete Musa Xheferit, Ejup Halimit, Bekir Hasani dhe Fatmir Bisimit dhe te cilet kordinoin poltiken e WMRO-s me BDI-ne, që kan shendrruar BDI-ne, në nje parti servile karshi shtetit Maqedon.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu