Zaev: Komandantët NATO dhe Begu ishin ndjekur dhe përgjuar nga 13 shtator 2013

0
1004

ndrecaj-640x345

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev theksoi se grupi i armatosur në Kumanovë ishte ndjekur që nga mesi i vitit 2013, informon INA. 

Zaev nënvizoi se dy udhëheqësit e këtij grupi të UÇK-së, Mirsad Ndrecaj – Komandant NATO dhe Beg Rizaj – Komandant Begu ishin përgjuar që nga 13 shtatori i vitit 2013.

“Unë posedojë materiale të shkruara dhe jo biseda të përgjuara, që sigurisht çdo opozitë në botë i siguron ato për shkak të sigurisë, që të jetë korrektuese në momente të caktuara. Nuk ka rëndësi se ata janë ndjekur tetë muaj apo 1 vit e 8 muaj, por tani hapet dilemma se a ka mundur që paraprakisht të bëhej diçka për t`u ruajtur jetët e njerëzve”, theksoi Zaev.

Dokumenti i tij daton nga 13 shtatori i 2013 dhe e posedon vetëm ai. (INA)

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu