Zaev: Nuk u kam asnjë borxh shqiptarëve

0
723

Kryeministri, Zoran Zaev, deklaron se nuk u ka asnjë borxh shqiptarëve. I ftuar në emisionin Click Plus në Tv21, kryeministri maqedonas tha e detyrimi i tij i vetëm është ti trajtojë vetem si Qytetar te Maqedonis Verore.

“Nuk ju kam asnjë borxh shqiptarëve, pse tu kem borxh. U kam borxh vetëm të vazhdoj me politikën e ndershme të gjithë qytetarëve.

Kryeministri maqedonas foli edhe për zgjedhjet presidenciale, duke u shprehur se kandidati i tyre për president, Stevo Pendarovski, përfaqëson të gjithë qytetarët e Maqedonis Veriore.

Sipas tij, opsioni i tyre është opsioni i së ardhmes së vendit, duke qenë pjesë e NATO dhe BE-së.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu