“Zajednica” nuk Kalone !

0
1039

Zürich

Kosova po rrezikohet seriozisht nga Asociacioni Zajednice së serbis që po tentohet të instalohet në Kosovë nepermjete Isa Mustafes dhe Hashim Thaqit.

Gjykata Kushtetuse po duket vetem nje farce sepse boterisht ditehet që Isa Hashim Thaqi kan kapur Shtetin dhe Gjykata Kushtetuese esht pjes e kesaj kapje.

Gjykata Kushtetuese duhej të anulonte marrveshjen për Zajednicen ne tersi dhe jo te te perdor fjal se pershtatet apo nuk pershtatet me Kushtetuten e Kosovës e cila dhe ashtu esht Kushtetut ne deme te Shtetit të Kosovës, esht Kushtetut e dale nga paketa e Atisarit dhe me shume esht Kushtetute e minoriteteve se sa e Shqiptarve dhe Shtetit të Kosovës.

Qeveria e Isa Hashim Mustafes, tani do tentoin te retushoim me nje kozmetike kete marrveshje dhe ta shesin para popullit si te ndryshuar dhe me Kushtetute të Kosovës por që Zajednica esht po ajo qe esht bere ne Serbi dhe esht neshkruar në Bruksel ndermjete Vucicit dhe Isa Mustafes.

Protestat sduhet te ndalen deri ne anulimin e kesaj marrveshje dhe dorheqja e Qeveris Hashim – Isa.

Me 9 Janar 2016, të gjithe në Protesta për të mbroutur Kosovën nga Zajednica dhe Demarkacioni i Kufirit me Malin e Zi

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu