Zbulohet kush fshihet prapa ISIS-it. Feja islame nuk ka asgjë të përbashkët me Shtetin Islamik

0
1205

ISI-s

“AlJazeera” nëpërmjet gazetes Britanike ”Daily Mail” publikoi lajmin se instituti mediatik Amerikan ka arritur të aksesojë një kopje të një dokumenti sekret i cili vërteton se pas shtetit Islamik të Shamit dhe Irakut (ISIS) qëndrojnë agjenturat Izraelitë.

Sipas këtij dokumenti sekret i përbërë prej 32 faqesh shteti islamik tashmë do hyjë në fazën e vet përfundimtare (të gjashtë) atë të shpalljes luftë të hapur. Ndërkohë ish-drejtori i shërbimit inteligjent ushtarak Amerikan gjenerali Majkell Wlayn e konfirmon dokumentin.

Pasi raporti sekret flet gjatë e gjërë mbi zanafillën e shtetit Islamik ai po ashtu lajmëron se rekrutimet e ardhshme dhe fushbeteja do të jenë në Pakistan dhe Afganistan.

Vetëm tani mund ti kuptojmë plotësisht komentet e Angela Merkel dhe presidentit të Francës, Holande kur thonë se ISIS godet Islamin. Kjo pasi mesa duket ISIS është një makinacion i cili qenka krijuar për të deformuar dhe gjymtuar imazhin e fesë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu