Zbulohet Qeveria ‘Rama 2’, ja emrat e kabinetit të ri

0
782

Socialistët kanë mbetur edhe vetë të surprizuar nga fitorja e së dielës së fundit të qershorit 2017.

Duke marrë një shumicë të qëndrueshme ligjbëresish në parlamentin e ardhshëm, nuk po humbasin kohën për të filluar menjeherë edhe formatimin e qeverisë së re që fillon punë pas 10 javesh.

Sipas burimeve të 360grade.al me poshtë janë renditur emrat dhe dikasteret e reja të qeverisë së re:

Gramoz Ruçi, kryetar parlamenti

Edi Rama, kryeminister

Niko Peleshi, zv.kryeminister dhe minister i pushtetit lokal

Fatmir Xhafa, minister i puneve te brendshme

Taulant Balla, minister i mbrojtjes kombetare dhe lidhjeve me NATO

Ditmir Bushati, minister i puneve te jashtme

Arben Ahmetaj, minister i financave kombetare

Mimi Kodheli, ministre e integrimit euroatlantik

Plarent Ndreca, minister i arsimit dhe sporteve

Erjon Braçe, minister i bujqesise, ushqimit dhe ujerave

Blendi Klosi, minister i punes dhe ceshtjeve sociale

Lindita Nikolla, ministre e ceshtjeve te rinise dhe femijeve

Ogerta Manastirlliu, ministre e shendetesise

Sajmir Tahiri, minister i drejtesise

Eduart Shalsi, minister i transportit dhe puneve publike

Elisa Spiropali, ministre e zonave rurale dhe komuniteteve

Milva Ekonomi, ministre e zhvillimit ekonomik, turizmit dhe sipermarrjes

Damian Gjiknuri, minister i energjitikes dhe pasurive minerare

Arlinda Dudaj, ministre e kultures dhe trashegimise se vlerave

Artan Lame, minister i planifikimit urban dhe strehimit

Ervin Bushati, minister i mjedisit dhe klimes

Blerina Gjylameti, ministre e mbarevajtjes se reformave…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu