Zyrtare: Nuk ka protestë të mërkurën

0
624

Albini dhe Visari

Pas marrjes së Komunes së Prishtines nga Vetevendosja, sot fitorja e dyte ne radhe, “Shkarkimi i Jabllanoviqit” gjegjsisht, detyrimi i largimit të tije nga Qeveria Mustafa – Thaqi, Vetevendosja doli fitimtare.

Nesër nuk do të ketë protestë. Ajo është shtyrë për nj afat të pacaktuar, ka thënë Visar Ymeri nga Vetëvendosje.Ai tha se për protestat e ardhshme për çështjen e Trepçës do të njoftohen qytetarët me kohë.Vetëvendosje shtyn…

Nesër nuk do të ketë protestë. Ajo është shtyrë për nj afat të pacaktuar, ka thënë Visar Ymeri nga Vetëvendosje.

Ai tha se për protestat e ardhshme për çështjen e Trepçës do të njoftohen qytetarët me kohë.

Vetëvendosje shtyn protestën

Lëvizja Vetëvendosje ka shtyrë për afat të pacaktuar protestën, e cila ishte planifikuar të mbahej nesër.

Shtyrja e protestës bëhet pasi kryeministri Mustafa bëri të ditur se ministri Jabllanoviq nuk është më pjesë e kabinetit qeveritar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu